Z inicjatywy gospodarza Urzędu Gminy w Piątnicy w dniu 26 czerwca 2016 r. odbyła się druga edycja imprezy pn. „Piknik Party Piątnica”. Była to kontynuacja rozpoczętego w godzinach porannych, pierwszego w Polsce „Biegu z butelką mleka”. Podczas pikniku rozdano pamiątkowe medale i puchary oraz rozlosowano nagrody dla ponad trzystu biegaczy, którzy przybyli do Piątnicy z najodleglejszych zakątków kraju.

Program pikniku został tak zróżnicowany, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Na terenie boiska szkolnego można było spróbować potraw regionalnych, zapoznać się z ofertą różnych instytucji, otrzymać pamiątkowe gadżety, spróbować swych sił w wielu konkursach, potrenować z dziewczynami z Klubu Forty Piątnica, a nawet pojeździć konno, chociaż ta ostatnia atrakcja przeznaczona była tylko dla najmłodszych.

Pracownik Inspekcji Sanitarnej wspólnie z przedstawicielami Oddziału Poradni Diabetologicznej w Łomży na boisku szkolnym zorganizowali stoisko promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, na którym udzielano porad nt. zdrowego stylu życia oraz zagrożeń wynikających z ryzykownych zachowań, przeprowadzano rozmowy indywidualne z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Mieszkańcy Piątnicy oraz pobliskich okolic mogli również wykonywać badania ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi, a przy nieprawidłowych parametrach dowiedzieć się o konsekwencjach zdrowotnych z tym związanych.

piknik1

piknik2

piknik3

Wszystkie osoby, które odwiedziły punkt promocji zdrowia otrzymały tematyczne materiały informacyjno-edukacyjne.