W dniu 04.02.2019r. w Przedszkolu Niepublicznym ,,NUTKA” w Łomży, ul. Sybiraków 20/4A, ,,FUNDACJA DR OTIS”, pracownicy Promocji Zdrowia PSSE w Łomży przeprowadzili spotkanie edukacyjne w ramach realizacji programu ,,Trzymaj Formę!”.

Spotkanie zostało przeprowadzone wśród rodziców dzieci powyższego przedszkola. Działania miały formę edukacyjną połączoną z mini wykładem. Podczas spotkania rodzice wysłuchali pogadanki edukacyjnej nt. ,,Żywienie dzieci w wieku przedszkolnym”. Prelegent podkreślił, iż prawidłowe żywienie uważa się za jeden z najważniejszych czynników warunkujących stan zdrowia człowieka. Coraz więcej chorób np.: otyłość, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroby serca itp., które trapią ludność świata ma ścisły związek z odżywianiem.

     Podkreślono też, iż rodzaj i ilość pożywienia łącznie z płynami nie tylko wpływa na stan zdrowia, ale także na sposób znoszenia i wykonywania aktywności fizycznej. Ruch jest jednym z elementów zdrowia. Warto więc posiąść jak największą ilość wiedzy na temat aktywności fizycznej, by cieszyć  się sprawnym, pięknym i zdrowym ciałem. Dbanie o zdrowie powinno być priorytetem     w życiu człowieka, by w pełni mógł siebie realizować. Z pewnością będzie to możliwe jeśli będziemy prowadzili ZDROWY STYL ŻYCIA.

Spotkanie pozwoliło zwiększyć świadomość słuchaczy na temat zdrowia i dbałości o jego stan.

nutka1

nutka2

nutka3