Radosne tańce, przyjacielska atmosfera i mnóstwo śmiechu – to i wiele przeróżnych atrakcji można było doświadczyć uczestnicząc dnia 29.05.2018 w III edycji Dnia Dziecka i profilaktyki w Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Oprócz młodzieży ze Szkół Katolickich gośćmi jak co roku były podopieczne z Domu Pomocy Społecznej w Łomży. W tej edycji do Łomży przyjechali wyjątkowi goście – polska młodzież z Litwy. Na uroczystość szkolną przybyły zaproszone osoby, które niejednokrotnie wspierają szkołę w działalności opiekuńczo – wychowawczej i profilaktycznej. Wśród zaproszonych gości pracownicy Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łomży.

 Dla uczniów przygotowano mnóstwo atrakcji. Miłośnicy sportu mogli wziąć udział w lekkoatletycznych zawodach, meczach siatkówki i skorzystać z siłowni. Na amatorów tańca czekały zajęcia zumby. Dodatkowo, na terenie ogrodów CE Logos prowadziło zajęcia edukacyjne, a służby ratownicze pokazy. Głodni w każdej chwili mogli przekąsić coś w strefie grilla lub specjalnie przygotowanym lodobusie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również: alkogogle i smokerlyzer. Każda osoba, która podeszła do stoiska mogła zasięgnąć porady nt. zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

     Życzymy wszystkim uczniom, by spotkanie profilaktyczne stało się inspiracją do podejmowania rozmów o życiu  w grupie rówieśniczej, w domach, w szkole oraz do kierowania się w swoich wyborach asertywnością, by z podniesioną głową  mówić  „Nie” przemocy, agresji, używkom,  złym nawykom. Taka dawka pozytywnej energii jest potwierdzeniem, że tolerancja, życie bez uzależnień oraz wzajemny szacunek to droga do szczęścia i czerpania przyjemności z każdej chwili.

dziendziecka1

dziendziecka2

dziendziecka3

dziendziecka4

dziendziecka5

dziendziecka6