W dniu 17.11.2017r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6   w Łomży,  ul. M. Kopernika 16, 18-400 Łomża pracownicy Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łomży w nawiązaniu do tegorocznej kampanii Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu przeprowadzili prelekcję/pogadankę na temat: „Spaleni jak ćmy”. Pani Elżbieta Kruszewska wskazała, iż każdego roku tytoń jest przyczyną ponad 5 milionów przedwczesnych zgonów. Prelegentka podkreśliła, że wypalenie papierosa pozbawia każdego palacza 11 minut życia    ( zgodnie z oceną brytyjskich uczonych).

 

     W dalszej części spotkania prowadząca przybliżyła uczestnikom informację   na temat – palenia w ciąży. Paląca ciężarna naraża także siebie i musi liczyć ze zwiększonym ryzykiem: poronienia, przedwczesnego porodu, przedwczesnego odklejenia się łożyska i pęknięcia błon płodowych, urodzenia martwego dziecka.

     Zwieńczeniem spotkania była prezentacja krótkiego filmu profilaktycznego pt. ,,Niepozorny zabójca’’ autorstwa Radosława Kotarskiego.

Spotkanie pozwoliło zwiększyć świadomość słuchaczy na temat  czynnego i biernego palenia.

profEkonom1

profEkonom2

profEkonom3

profEkonom4